Životopis, CV, Resumé – ako ich správne napísať?

Áno, práve týmto jedným to celé začína… ;P Správne napísaný Životopis je predpokladom toho, že si vás váš potencionálny zamestnávateľ všimne a uspejete spomedzi 99% tých, ktorí ho nezaujmú… A nezaujmú ho preto, že svoj životopis odflákli.

To, ako svoje RESUMÉ správne napísať, sa môžete dozvedieť tu, na firemnom webe personálnej spoločnosti PERSONALITY. Tá vám prípadne pomôže aj s celkovým zostrojením vášho CV-ička, + podá vám aj detailnejšie rady o tom, ako zaujať na pohovore, a aká práca sa pre vás hodí najlepšie.  

Ak by sa vám práve nechcelo, preklikávať sa na webstránku PERSONALITY, tak tu máte zhrnutie 8 NAJlepších aplikácii na vytvorenie toho NAJ CV-ička: /Zdroj: Personality, Autor: Peter Križan, CEO Personality/:

Visual CV↗

Pre používanie je potrebná jednoduchá registrácia. Základné vzory sú úplne zadarmo, tie dizajnovo prepracovanejšie sú za 12 USD/mes. Free balíček však bohate stačí, navyše má možnosť i exportu do PDF. Dajte si pozor pri výbere jednotlivých foriem. Vo free trial verzii chýba možnosť bezplatného exportu životopisu do PDF.

EnhanCV

Pekný a prehľadný web, no niečo tomu chýba. Základná verzia je za poplatok 5 USD/mes, professional za 15 USD/mes. K dispozícii je i 14 dňový free trial.

Kick Resume

Slovenský start-up, ktorý mne osobne veľmi vyhovuje. Má logické usporiadanie i intuitívne používateľské rozhranie. Stránku môžete používať bezplatne s istými obmedzeniami, alebo zaplatíte za celý rok, kde je cena 4 USD/mes. Kick Resume  ponúka aj rozšírenie o motivačný list i kariérne rady. Jednoznačne odporúčam.

Canva

Táto webstránka je super. Ponúka nielen tvorbu CV, ale aj formy pre rôzne prezentácie, posty na sociálne siete, či bannery. My v PERSONALITY Canvu využívame tiež práve preto, že je jednoduchým nástrojom na vytváranie rôznych grafických podkladov. Free trial verzia bohate stačí. Canvu odporúčam i pre firemné účely.

Etsy

Táto stránka ma inšpirovala napísať tento článok, pretože existuje veľa možností ako napísať vizuálne reprezentatívny životopis. A to za málo peňazí. Na Etsy nepotrebujete žiadne predplatné, len si zakúpiť konkrétnu šablónu, ktorú si upravíte podľa seba. Nájdete tu množstvo filtrov, medzi ktorými určite nájdete ten správny pre vašu oblasť.

Creative Bloq

Ak sa chcete “oddeliť od stáda”, Creative Bloq je práve pre vás. Webstránka poskytuje množstvo príkladov, do ktorých stačí už len vložiť vaše údaje. Odporúčam však zostať konzervatívnejší, keďže naša malá krajina nie je pripravená na priveľmi odvážne kroky.

Novo Resume

Tento web ponúka základnú verziu úplne zadarmo, kde si vytvoríte jednostranové CV. Ak máte záujem o komplexnejší obsah, pripravte si 7 USD/mes. za prémiovú verziu. Okrem toho je Novo Resume prehľadným webom, ktorý v princípe poskytuje to isté ako weby uvedené vyššie.

Up to work

Up to work je poľským start-upom, obsahuje veľa šablón so sprievodcom vytváraním resumé. Je pomerne podrobný, čo nemusí vyhovovať každému. Portál má priveľa nastavení, čo sa niekomu môže zdať priveľmi otravné. Nedostatkom tohto webu je len chýbajúca slovenská verzia.

 

P.S.: Ak si chcete vytvoriť svoju vlastnú sebaprezentáciu, na svojej vlastnej a vami spravovanej webstránke, kde budete mať uložené /a ľahko prístupné/ celé vaše kreatívne portfólio (fotky, maľby, blogové príspevky, básne), potom neváhajte a obráťte sa priamo na týchto webhostingových profíkov, ktorí vám radi so všetkým poradia a pomôžu. 🙂

A ak by ste sa o sebaprezentácii, online podnikaní, doménach, webstránkach a webhostingoch chceli dozvedieť niečo viac, pozrite si aj moju podstránku na: https://www.alternativne.sk/category/alternativne-podnikanie/