Umelý a tekutý vs. alternatívny a tuhý (šampón na vlasy)

tuhý šampón
Ponio vs Navia

Alebo aj “Ponio vs Navia”. 😀 Neviem ako vy, ale ja som už dávno chcela skúsiť aj niečo iné, než len klasický tekutý šampón na vlasy… Naozaj už dávno-pradávno ma lákalo vyskúšať aj niečo oveľa viac alternatívne a “zdravé”. To, že som si  z babičkinej záhrady napokon vybrala hneď dve “mydlá na vlasy” naraz :D, bolo len logickým vyústením tejto mojej dlhej túžby po nich. 😉   

Ktorý z nich je však lepší?

Tuhý šampón Ylang-Ylang od Navia alebo Žihľavový šampúch (citrón@rozmarín) od firmy Ponio? Ťažko povedať úplne jednoznačne, pretože každému sa môže páčiť a vyhovovať mu niečo iné. Čo sa však týka mňa samej, tak moja úprimná a čo najviac objektívna recenzia je takáto:

Oba tuhé šampóny sú 100%ne prírodné, vyživujúce, posiľňujúce, bez umelých látok a konzervantov, šetrné k životnému prostrediu, zaujímavo zaoblené, príjemné na pohľad, na dotyk i na nos (=sviežou vôňou:)).

No keďže som naozaj poctivo vyskúšala obidva, a mohla som ich dôkladne porovnať, tak moje celkové vyhodnotenie je takéto:

Víťazom je:

Vyhráva to Ylang-Ylang od Navia!!! A to, paradoxne, hlavne pre svoju správnu veľkosť (50g), ideálnu do mojej dlane. 😀

S maličkým (len 30 gramovým) Žihľavovým šampúchom sa mi vlasy umývali trošku náročnejšie, keďže samotný šampúch som horko-ťažko dokázala správne chytiť, a potom ho v tej ruke ešte udržať… Bol asi až príliš maličký na to, aby sa s ním dalo pohodlne manipulovať a nevyšmykoval sa neustále z ruky.

Inak však ani Šampúchu, rozhodne nie je čo vyčítať. Má veľmi peknú zelenkavú farbu, sviežu vôňu, po pošúchaní vlasov bohato pení, a vlasy po ňom vydržia svieže a čisté rovnako dlhý čas ako s Ylang-Ylang.

Zároveň s tým oba tuhé šampóny vydržia zhruba rovnako dlho ako bežné tekuté šampóny, prípadne ešte aj o deň viac, (u mňa v pohode aj 2-3 dni). Prírodné, je však predsa len prírodné (zdravšie a ekologickejšie), a ak to bude možné, tak odteraz už budem uprednostňovať len tieto bio. Navyše – obe ´mydlá na vlasy´ sú veľmi praktické, ľahko prenosné, ľahučké a skladné. A určite si ich rýchlo obľúbite, tak ako ja. 😉

P.S.: Ylang-Ylang od Navia má okrem toho aj výhodnejšiu cenu + krajšiu darčekovú krabičku 😉