Jennifer Clementová: Modlitby za unesené

Jennifer Clementová: Modlitby za unesené
JENNIFER CLEMENTOVÁ: MODLITBY ZA UNESENÉ
JENNIFER CLEMENTOVÁ: Modlitby za unesené

Alternativne.sk / RecenzieKnih.sk / Kniha od Jennifer Clementovej, Modlitby za unesené, je veľmi zaujímavá a na reálnych skutočnostiach založená kniha, o ťažkom živote dievčat a žien v hornatom mexickom štáte Guerrero. V knihe sa opisujú rôzne spôsoby, ako matky schovávajú a špatia svoje dcéry. Len preto aby ich ochránili pred násilnými drogovými kartelmi.

Chlapčenské oblečenie, strihanie vlasov na krátko, či začierňovanie tvárí a zubov, sú vraj v tých mexických horách bežné praktiky, ktoré matky robia na oklamanie narkobarónov. Ani to však niekedy nepomáha, pretože ľudia z okolia  častokrát sami prezradia, kto a kde aké dieťa ukrýva… 

Kúpiť či nekúpiť?!

Kniha má 234 reálnych strán (a len 1 preklep:)), no ak sa do nej začítate, začne vás baviť a určite ju zhltnete aj za 1-2 dni. Musím povedať, že mňa zaujala hneď od začiatku, ako som si prečítala jej názov. A pravdupovediac, naozaj ma nesklamala. Podľa mňa je SUPER, pretože vás nielenže vtiahne do deja, do života 13-ročnej Ladydi a do tých hrozne chudobných a nebezpečných pomerov, ale dozviete sa z nej aj množstvo iných zaujímavých vecí. Napr. ohľadom horúceho mexického podnebia, chabého vzdelania, chatrného zdravia, rodinných vzťahov a celkovej sociálno-spoločenskej situácie v tom kraji.

Mne osobne dala tá kniha dosť – prinajmenšom však to, že po jej prečítaní si teraz už oveľa viac vážim naše podnebie, naše zdravotníctvo, naše školstvo a našu celkovo oveľa väčšiu bezpečnosť, než je tá v Mexiku. Ani sa veru príliš nečudujem tomu, že odtiaľ toľkí utekajú do hlavného mesta Mexiko alebo za ´lepšou budúcnosťou do USA´. Aj keď D. Trumpovi sa ten nával imigrantov absolútne nepáči, a vyhráža sa im, že akonáhle prekročia hranicu, tak ich okamžite odlifruje naspäť… ;))

Takže áno, či nie? Áno! Knihu vrele odporúčam všetkým tým, ktorí sa chcú nielen preniesť do celkom iného a nebezpečného sveta mexických žien, ale i tým, ktorí chcú vedieť, ako to v takom Mexiku a v jeho susedných štátoch vyzerá.

JENNIFER CLEMENTOVÁ: MODLITBY ZA UNESENÉ

P.S.: Ak by už  táto knižka bola náhodou v Martinuse vypredaná, skúste si ju objednať cez vydavateľstvo Bux.sk. Určite stojí za to. ;))Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *