Emma Healeyová: Hľadá sa Elizabeth

Emma Healeyová: Hľadá sa Elizabeth
EMMA HEALEYOVÁ: HĽADÁ SA ELIZABETH
EMMA HEALEYOVÁ: Hľadá sa Elizabeth

Tristo stranová knižka od mladej anglickej autorky Emmy Healeyovej: Hľadá sa Elizabeth, síce nebola zlá, ale ani vyslovene dobrá. No keďže voľného času dnes nie je príliš veľa, tým pádom je na vás, či si ju zvolíte.

Kniha má síce zaujímavú ideu (stratenie sa 80-ročnej priateľky), ale miestami asi až príliš sa opakujúci a točiaci dej, a celkom na konci románu rozuzlenie, ktoré… mohlo byť proste o niečo lepšie. Ako autorkyna prvotina je skutočne FAJN, oceňujem tých pár zábavných epizód, postrehov a myšlienkových pochodov hlavnej hrdinky Maud, ale… ak nemáte času nazvyš, siahnite radšej po niečom lepšom.

Ak, naopak, túžite trošku zresetovať, ´stratiť sa v čase´ a prísť na celkom iné myšlienky a fakty (napríklad, ako to vyzeralo v Anglicku počas 2. sv. vojny, alebo čo asi tak prežívajú starí ľudia), môže to byť pre vás predsa len ten správny relax. Autorka tie myšlienky a pocity starých ľudí opísala NAOZAJ dokonale a presvedčivo. Dá sa povedať, že tak skvele, ako keby bola sama v koži tej Maud, a mala tých 80 rokov práve ona. ;))

Knižka sa (pre ťažkopádnosť senilného uvažovania:)) číta trošku ťažšie, no zvládnete ju aj za 2 večery. Jediné menšie preklepy/gramatické chyby som si všimla na stranách 275 a 276. NAJzábavnejšie na celej knihe bolo to, ako išla MAUD na policajnú stanicu nahlásiť to Elizabethino zmiznutie. A policajtka si celý čas myslela, že sa bavia o zatúlanej mačke. :)))

Hľadá sa ElizabethPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *