6. NAJlepšie pluginy pre WordPress

Vybrať si tie správne pluginy pre CMS WordPress je nielen dôležité, ale občas aj dosť ťažké. Ktoré pluginy a widgety pre WordPress sú teda úplne tie NAJ? Pravdupovediac, je ich tak strašne veľa, (a stále sa tvoria novšie a lepšie), že je naozaj ťažké alebo až nemožné, poznať ich všetky. Každý, kto ich už používa, vám bude tvrdiť, že tie NAJlepšie sú tie a tie, kým iný človek vám dá na pluginy zase úplne iné tipy… Tie jeho. Tie, ktoré mu ´fungujú´, a pomáhajú mu jeho webstránku o niečo viac zviditeľniť.

 

Všetky WordPress pluginy si odskúšajte

A tak je viac-menej len a len na vás, koho počúvnete, kým sa budete inšpirovať, a aké pluginy a widgety si napokon vyberiete. No aj tie najviac odporúčané, ktoré si potom sami nainštalujete a aktivujete, si samozrejme čo najskôr vyskúšajte. Aby ste sa presvedčili, že na nich naozaj všetko funguje tak, ako má. A tak ako chcete vy. 😉

Ja osobne som vo WordPresse zatiaľ len taký maličký laik, amatér a samouk, a práve preto som sa inšpirovala ľuďmi či firmami, ktorí sú v ňom zručnejší, a majú s WP aj viac skúseností. Celkovo sa o WP zaujímam asi tak 1-2 roky, no za ten čas som si už všimla množstvo skvelých článkov, ktoré používatelia tohto CMSka (Redakčného Systému) o ňom napísali… No a keďže moja angličtina nie je vôbec super, a nad anglickými článkami sa mi nechce príliš rozmýšľať, zameriavam sa takmer výhradne len na slovenské a české blogy.

 

Pozor, dôležité!

Pri ´sťahovaní´ (inštalovaní a aktivovaní) pluginov je najlepšie riadiť sa tým, aké majú dané pluginy hodnotenie, koľko ľudí si ich už stiahlo a kedy boli naposledy aktualizované.
Neaktualizované pluginy totiž nemusia správne fungovať s vašou aktuálnou verziou WordPressu, a neaktívne pluginy vám vašu webstránku môžu dokonca spomalovať. Preto, ak ich nevyužívate, je lepšie ich radšej odinštalovať.

Čo radia odborníci/skúsení používatelia/ ohľadom WP pluginov

A ktorí sú to vlastne tí ´profíci´, ktorých sem-tam sledujem, a čo vám odporúčajú:)?

Webhostingová spoločnosť ACTIVE24 odporúča tieto 4:

Roland Vojkovský tieto:

a Peter Chodelka zase tieto:

Juroško na svojom blogu www.jurosko.sk dáva okrem skvelých tipov na Pluginy aj iné cenné rady (napr. ohľadom SEO, či výberu témy pre WP)