Malinois vs. Nemecký ovčiakVčera, 16.2.2018 začal (podľa čínskeho horoskopu) rok Psa, a ja sa z toho nesmierne teším. Narodila som sa v roku Psa, (psy neskutočne milujem), a  na nadchádzajúci rok Psa sa teším aj preto, že mi ´sľubuje´ veľa dobrého – veľa pracovných úspechov, i veľa šťastia a lásky v súkromí… 

Tak uvidíme… Nechám sa prekvapiť,  či z toho vyjde aspoň máličko. :))

Okrem toho, že podľa čínskeho horoskopu nastal rok Psa, ja aj naozaj tie štvornohé stvorenia milujem, a jedného takého štvornohého (či skôr štvornohú), som si minulý rok aj zaobstarala.

A dodnes to neľutujem, a snáď  ani nikdy ľutovať nebudem… Neskutočne tú svoju ´psinu´ ľúbim, pretože je s ňou neskutočná psina. To, ako ma vie rozveseliť a povzbudiť ona, tak to vie naozaj len málokto. A možno aj nikto…  to nevie tak skvele ako ona.

ONA = Abba

Abba je proste špeci. Je to úžasný belgický ovčiak, typu malinois, a ja som rada, že som sa rozhodla práve pre toto plemeno, a práve pre tento typ. Toto krásne ovčiarske plemeno i typ, ma očarili nielen svojím krásnym výzorom, ale aj skvelými vlastnosťami a neskutočne živým temperamentom.

Neexistuje asi nič, čo by moja Abba nezvládla, alebo nechcela urobiť. Je to tak aktívny a ´živý´ pes, že mám robiť, aby som jej stíhala… 😛 Ak rozmýšľate aj vy o psovi, ktorému sa budete každodenne aktívne venovať, a s ktorým sa nebudete báť ísť kamkoľvek, tak vám odporúčam práve tohto. Viac o tom, aký tento haffan je, a ako som sa rozhodovala medzi ním a nemeckým ovčiakom, si prečítate TU.

 

 

Written by

alternativ7